Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

FotografWybór fotografa ślubnego nie jest łatwym zadaniem dla Młodej Pary może być również niemałym wyzwaniem. Ten krótki tekst powstał, aby ułatwić Wam wybór dzieląc się swoim kilkuletnim doświadczeniem podczas fotografowania różnych imprez okolicznościowych tj. chrzty, śluby, eventy firmowe. Do najważniejszych czynników zaliczyłbym:

 

Doświadczenie  –  posiadanie tzw. „dobrego oka”, doświadczenie w pracy poparte zrealizowanymi zleceniami oraz umiejętność fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych to tylko niektóre  z elementów wpływające na doświadczenie fotografa. Daje to pewność, że zdjęcia zostaną wykonane z należytą starannością oraz profesjonalizmem. Warto spytać fotografa czy sam wykonuje zdjęcia czy zleca to pracownikom. Ja osobiście sam wykonuję zdjęcia a kilkuletnie  doświadczenie pozwala mi wykonywać tę pracę z gwarancją osiągnięcia zadowalających efektów.

 

Poszukaj i popytaj z wyprzedzeniem - często fotografowie mają zarezerwowane terminy na kilka miesięcy, a czasem nawet na rok lub dwa do przodu. Jeśli chcesz, aby wybór fotografa na Twoim ślubie nie był przypadkowy zgłoś się do niego najszybciej, jak to możliwe. Im dłużej będziecie zwlekać z wyborem i ustaleniem fotografa tym mniejsze są szanse na wybór kogoś odpowiedniego.

 

Profesjonalny sprzęt fotograficzny – bez dobrego profesjonalnego sprzętu nie da się wykonać na właściwym poziome reportażu ślubnego… takie są fakty do tego dochodzi jeszcze zapasowy aparat na wypadek awarii oraz jasne i szybkie obiektywy. Ja w swojej pracy używam aparatów pełnoklatkowych firmy Nikon obiektywów Nikkor 35 1.4, Nikkora 24-70, Nikkor 85, Nikkkor 50, fisheye „rybiego oka” i oczywiście zapasowego body.

 

Obróbka – obróbka fotografii w oparciu o oprogramowanie „Adobe Photoshop” to podstawa nadające zdjęciom ostateczny kształt. Warto spytać fotografa czy sam obrabia zdjęcia czy zleca to wyspecjalizowanym w tym ludziom. Ja osobiście sam wykonuję retusz zdjęć starając się unikać „agresywnej" obróbki jak również wykonuję wszystkie projekty graficzne fotoalbumów według autorskiego projektu dzięki temu prace mają nieszablonowy charakter.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem a mini poradnik chodź częściowo się Wam przyda i pomoże przy wyborze fotografa ślubnego. Zachęcam również do zapoznania się moją ofertą. Zapytania o dostępność terminu, ofertę szczegółową i cennik można kierować na dane kontaktowe w zakładce oferta.

 

 

 

Dziękuję za uwagę,
ŻYCZYĘ TRAFNYCH DECYZJI :)
Kamil Kołak